yandex metrica
Duyuruyu Kapat
Türkiyenin Lider Simülasyon Merkezi Forumuna Hoşgeldiniz!

Değerli kullanıcımız; eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, öncelikle Forum Kuralları'nı okumanızı rica ediyoruz. Forumumuzda özgürce bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için lütfen ÜYE olunuz. Üye olmayanlar forumumuzun birçok imkanından yararlanamazlar.
Eğer zaten üyelik hesabınız bulunuyor ise, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, GİRİŞ yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

ÇÖZÜLDÜ GTX 960 Promods Kasma Problemi

'Çözülmüş Destek Talepleri' forumunda cem178 tarafından 1 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. cem178

cem178 Gayretli Üye
    Kullanıcı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar yeni ekran kartı aldım msı gtx 960 4g ama Promods haritada hala kasmalar devam ediyor bunun sebebi ne olabilir?

2. İMPaRaToR

İMPaRaToR SM Team Ceo
    Site Yetkilisi Kurucu

Alınan Beğeniler:
    3,657
    Ödül Puanları:
    113
    Promods haritasında kasmayı azaltmak için en fazla aşağıdaki mesajda verdiğim def dosyası kullanılabilir.

Kasma Problemi

Bunların dışında ekran kartı driverlarınızı yükledinizmi?

3. cem178

cem178 Gayretli Üye
    Kullanıcı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    yükledim herşey tamam bilgisayarda suanda i5 3.20 ghz işlemci 8 gb ram gtx 960 4 g ekran kartı var acaba monitorden yaparmı kasma olayı bilgisayar o soru işareti kafamda. Hard diskten yaparmı acaba

#3 cem178, 1 Mayıs 2016
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Mayıs 2016
  4. corozeb

corozeb Daimi Üye
    Kullanıcı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Aynı ekran kartını kullanıyorum; büyük ihtimalle işlemcinde İ5-6500 :)) Kafaya takılacak birşey yok.promod kullanmadığım halde oyununda kasma Fps düşüşü var. kısacası oyunda problem var.
    Güzel bir kart ve açmadığı oyun yok henüz.:rolleyes:

5. cem178

cem178 Gayretli Üye
    Kullanıcı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    ama netten falan bakıyorum millet catır catır oynuo :S bizimkiler kasıo işlemci dedim yetıo ram yetıo bunun bi sebebi vardır. Bide harddisk değiştiriyim ben en iyisi bu olucak galiba benim için :D

#5 cem178, 1 Mayıs 2016
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Mayıs 2016
  6. İMPaRaToR

İMPaRaToR SM Team Ceo
    Site Yetkilisi Kurucu

Alınan Beğeniler:
    3,657
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba kaç FPS almaktasınız şuan? Önceki mesajlarımdada belirtmişimdir zaten ama, dx9 ile çalışan bir oyun için beklentileriniz aşırı olmamalı. Disk kaynaklı bir perfonmans sorunu olacağınıda sanmıyorum çünkü kullandığınız harddisk yada ssd oyun içi performansa etki etmez. Yüklenme hızlarında fark olacaktır sadece. Bunlara ek olarak monitörde performans için bir etken değildir.

İşlemci üzerindeki yükü azaltmak için önerebileceğim program;

Game Booster

7. cem178

cem178 Gayretli Üye
    Kullanıcı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    normal 60 fpsyi verıo sehir yakınlarından ve sehir içinden gecerken 45-55 o arada gezio bazen düşmüo fps ekran kartınıda değiştirdim acaba pcye 1 yıldır format atılmıo ondan olabilirmi yada kasanın yanı acık işlemci falan toz dolmus olabilirmi?

8. İMPaRaToR

İMPaRaToR SM Team Ceo
    Site Yetkilisi Kurucu

Alınan Beğeniler:
    3,657
    Ödül Puanları:
    113
    Normal şartlarda şehir dışında 60 FPS ve şehir içlerinde 50-55 FPS almanız oldukça normal ve bizde bu değerleri alıyoruz.

Bir sorun olmadığından dolayı KONU KİLİT

Bu Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.