yandex metrica
Duyuruyu Kapat
Türkiyenin Lider Simülasyon Merkezi Forumuna Hoşgeldiniz!

Değerli kullanıcımız; eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, öncelikle Forum Kuralları'nı okumanızı rica ediyoruz. Forumumuzda özgürce bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için lütfen ÜYE olunuz. Üye olmayanlar forumumuzun birçok imkanından yararlanamazlar.
Eğer zaten üyelik hesabınız bulunuyor ise, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, GİRİŞ yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

SOHBET Wİ-Fİ Şifresini Kırmışlar !

'Sohbet Bölümü' forumunda isot tarafından 1 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. isot

isot [Silver Üye]
    Silver Üye

Alınan Beğeniler:
    320
    Ödül Puanları:
    63

Benim wi-fi şifresini kırmışlar, arayüz şifresini, wi-fi şifresini ve SSID adını değiştirdim, hatta bilgisayara parola atadım. Aşağıda babam bağlanıyor, modem onun yanında kablolu bağlanıyor, ben yukarıda kablosuz bağlanıyorum.

Hala Mevcut Bağlı Kablosuz İstemci Sayısı 2 görünüyor. Ama 5 dk evvel şifre değiştim hem de 15 karakter karmakarışık bir şifre. Nasıl yapacağımı şaşırdım, alanınıza giriyor ise yardımcı olur musunuz lütfen?

Şu an şifreyi tekrar değiştim. 5 dk'da bir şifre değişemem ki, yardımcı olursanız sevinirim, sn.Forumdaşlar.

#1 isot, 1 Eylül 2016
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Eylül 2016
  2. İMPaRaToR

İMPaRaToR SM Team Ceo
    Site Yetkilisi Kurucu

Alınan Beğeniler:
    3,652
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba @isot , modemin güvenlik düzeyi nedir (WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA-PSK2) ? WPA2 şifreleme türünü kırabileceklerini hiç düşünmüyorum. Asıl önemli konu modemin güvenlik modu WPA2 olarakmı ayarlı? Ama bana kesin çözüm söyle dersen; önerim modemin Mac filtrelemesini etkinleştirerek cihazların Mac adreslerini tanımlaman olacaktır. Bu durumda mac adresi tanımlanmayan cihazlar kesinlikle ağa sızamayacaklardır.

3. isot

isot [Silver Üye]
    Silver Üye

Alınan Beğeniler:
    320
    Ödül Puanları:
    63
    Wpa-Wpa2 şifreleme 128 bit. Çok sağlam olması gereken bir şifreleme sistemi var. Mac filtrelemesi etkinleştirdiğim zamn, gelen misafirin telefonları nasıl bağlanacak. Abilerim geliyor ve şifre değiştiğinde agresif tavırlar sergiliyorlar :) Ona bir çare yok mudur sn.İMPaRaToR ?

4. İMPaRaToR

İMPaRaToR SM Team Ceo
    Site Yetkilisi Kurucu

Alınan Beğeniler:
    3,652
    Ödül Puanları:
    113
    WPA ve WPA2 birbirinden farklı iki şifreleme türüdür. Modemin arayüzündeki şifreleme türü ne olarak şeçilmiş? Bir resim görebilirmiyim.

isot bunu beğendi.
  5. sercang9

sercang9 Deneyimsiz Üye
    Kullanıcı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sa Androdumpper diye google playda program var krdş ne kadar değişirsen değiş kırlılıyor.

isot bunu beğendi.
  6. İMPaRaToR

İMPaRaToR SM Team Ceo
    Site Yetkilisi Kurucu

Alınan Beğeniler:
    3,652
    Ödül Puanları:
    113

Modem adı değiştirilmesinin ardından SSID gizlenmeli ve şifreleme türü WPA2-PSK olarak seçilmeli. Modem yazılımı herzaman güncel tutulmalıdır. Ayrıca modem arayüzünden daha fazla güvenlik ayarı yapılabilir. Bu durumda kırılabileceğini düşünmüyorum.

isot bunu beğendi.
  7. isot

isot [Silver Üye]
    Silver Üye

Alınan Beğeniler:
    320
    Ödül Puanları:
    63
    Baktım, WPA2-PSK yazıyor. SSID gizlemeyi deneyeceğim. Sonuçta ağ adını bilmeden giriş yapılamıyor.

8. İMPaRaToR

İMPaRaToR SM Team Ceo
    Site Yetkilisi Kurucu

Alınan Beğeniler:
    3,652
    Ödül Puanları:
    113
    Komşu h*cker çıktı desene hocam ozaman. :) Modem dışında bilgisayar güvenliğindede sıkıntı olabilir. Bir virüs taraması yapmak lazım. Eset Smart Security öneririm.

isot bunu beğendi.
  9. isot

isot [Silver Üye]
    Silver Üye

Alınan Beğeniler:
    320
    Ödül Puanları:
    63
    Aynen usta, SSID gizledim ve şu an Mevcut Bağlı Kablosuz İstemci Sayısı 1 o da benim :). Avast internet security kullanıyorum (Tavsiye eder misiniz?) ve Ev grubu seçtim, paylaşımları da kapattım, heralde o arkadaş vazgeçer.

10. İMPaRaToR

İMPaRaToR SM Team Ceo
    Site Yetkilisi Kurucu

Alınan Beğeniler:
    3,652
    Ödül Puanları:
    113
    Malesef artık daha fazla yapılabilecek birşey yok. Antivirüs içinde; avast hiç yoktan iyidir ama basittir. Ben senelerdir Eset kullanırım memnunum. :)

isot bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş