yandex metrica
Duyuruyu Kapat
announcement icon
Türkiyenin Lider Simülasyon Merkezi Forumuna Hoşgeldiniz!

Değerli kullanıcımız; eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, öncelikle Forum Kuralları'nı okumanızı rica ediyoruz. Forumumuzda özgürce bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için lütfen ÜYE olunuz. Üye olmayanlar forumumuzun birçok imkanından yararlanamazlar.
Eğer zaten üyelik hesabınız bulunuyor ise, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, GİRİŞ yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

SOHBET 10 Kasım Atamızı Saygıyla Anıyoruz

'Sohbet Bölümü' forumunda İMPaRaToR tarafından 9 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. İMPaRaToR

  İMPaRaToR Onursal Kurucu
  Site Yetkilisi Kurucu

  Katılım:
  15 Eylül 2014
  Mesaj:
  3,281
  Alınan Beğeniler:
  5,992
  Ödül Puanları:
  985
  Değerli Simülasyon Merkezi ailesi Ulu Önder Atatürk'ü, Atamızı saygıyla ve derin bir özlemle anıyoruz. 10 Kasım'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anarken içimizi derin bir hüzün kaplıyor.

  [​IMG]

  10 Kasımda saat durdu sanki. Gök gürledi, yer yarıldı, gözyaşları sel olup aktı. Göçtü bir çınar daha. Dünyaya gelirmiki Atam gibi biri daha. Ağla kara toprağım sen ağla. Ulu çınar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’üm; milletim seni basar bağrına!

  Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz biz Cumhuriyet'in! 10 Kasım sabahı saat 09.05 bütün sirenler çaldı, gözyaşları sel oldu aktı, herkes hazır olda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen ATATÜRKSÜN!

  Unutulamazsın! Seni hiç kimse unutmadı, unutmayacak. Her yerde sen, her şeyde sen, bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz seni çok seviyoruz Mustafa Kemal'imiz. Kasımda aşk başkadır çünkü bize ölümsüz bir aşkı hatırlatır; 10 Kasım 193∞. O gün rüzgar ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları. Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgahındɑ rahat uyu. “En büyük eserim” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir.


  [​IMG]
  [​IMG]

  Ağlayalım Atatürk'e

  Ağlayalım Atatürk'e
  Bütün dünya kan ağladı
  Süleyman olmuştu mülke
  Geldi ecel, can ağladı

  Doğu batı cenup şimal
  Aman tanrı bu nasıl hal
  Atatürk'e erdi zeval
  Memur mebusan ağladı

  Atatürk'ün eserleri
  Söyleyecek bundan geri
  Bütün dünyanın her yeri
  Ah çekti, vatan ağladı

  Fabrikalar icat etti
  Atalığın ispat etti
  Varlığın Türke terketti
  Döndü çarh devran ağladı

  Bu ne kuvvet, bu ne kudret
  Var idi bunda bir hikmet
  Bütün Türkler İnön'İsmet
  Gözlerimiz kan ağladı

  Tren hattı tayyareler
  Tükler giydi hep kareler
  Semerkantla Buharalar
  İşitti her yan ağladı

  Siz sağ olun Türk gençleri
  Çalışanlar kalmaz geri
  Mareşalin askerleri
  Ordular tümen ağladı

  Zannetme ağlayan gülmez
  Aslan yatağı boş kalmaz
  Yalnız gidenler gelmez
  Her gelen insan ağladı

  Uzatma Veysel bu sözü
  Dayanmaz herkesin özü
  Koruyalım yurdumuzu
  Dost değil, düşman ağladı

  Aşık Veysel

  Mustafa Kemal Kimdir?

  Mustafa Kemal Atatürk (d. 19 Mayıs 1881, Selânik – ö. 10 Kasım 1938, İstanbul), Türk ordu subayı, mareşal ve Türkiye'nin ilk cumhurbaşkanı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olarak itibar görmektedir. 1934'te Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kendisine ''Türklerin atası'' anlamına gelen Atatürk soyadı verilmiştir.

  Atatürk, Birinci Dünya Savaşı sırasında bir ordu subayıydı. Savaş sonunda Osmanlı İmparatorluğu'nun yenilgisini takiben Türk Kurtuluş Savaşı'ndaki Türk Ulusal Hareketi'ne önderlik etmiştir. Kurtuluş Savaşı sürecinde Ankara Hükûmeti'ni kurmuş, askeri eylemleriyle İtilaf Devletleri tarafından gönderilen askeri güçleri bozguna uğratmış ve Türkleri zafere ***ürmüştür. Atatürk daha sonra eski Osmanlı İmparatorluğu'nu modern ve seküler bir ulus devletine dönüştürmek için politik, ekonomik ve kültürel reformlar başlatmıştır. Liderliği altında binlerce yeni okul inşa edildi. İlköğretim ücretsiz ve zorunlu hale getirildi. Kadınlara sivil eşitlik ve politik haklar verildi. Köylülerin sırtına yüklenen ağır vergiler azaltıldı.

  Türk Orduları Başkomutanı olarak Sakarya Meydan Muharebesi'ndeki başarısından dolayı 19 Eylül 1921 tarihinde "Gazi" unvanını almış ve mareşalliğe yükselmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi'ni kurmuş ve ilk genel başkanı olmuştur. 1938 yılındaki vefatına kadar arka arkaya 4 kez cumhurbaşkanı seçilen Atatürk, bu görevi en uzun süre yürüten cumhurbaşkanı olmuştur.


  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için özlemle anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun!
   
  awesomegta bunu beğendi.
 2. zuhida96

  zuhida96 Kurucu
  Site Yetkilisi Kurucu

  Katılım:
  29 Kasım 2014
  Mesaj:
  4,316
  Alınan Beğeniler:
  2,582
  Ödül Puanları:
  675
  [​IMG]

  Atatürk’ü zamanın liderlerinden ayıran fark, onun millet üzerine kurduğu vatan olgusudur.

  Ruhun Şad Olsun.
   
 3. baroz

  baroz Hırslı Üye
  Kullanıcı

  Katılım:
  19 Aralık 2014
  Mesaj:
  147
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  33
  Yüreğinize sağlık.
   
 4. FaLoNeAnqeL

  FaLoNeAnqeL Süper Üye
  Kullanıcı

  Katılım:
  20 Ocak 2015
  Mesaj:
  382
  Alınan Beğeniler:
  32
  Ödül Puanları:
  65
  Ruhun Şad Olsun.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş