yandex metrica
Duyuruyu Kapat
announcement icon
Türkiyenin Lider Simülasyon Merkezi Forumuna Hoşgeldiniz!

Değerli kullanıcımız; eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, öncelikle Forum Kuralları'nı okumanızı rica ediyoruz. Forumumuzda özgürce bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için lütfen ÜYE olunuz. Üye olmayanlar forumumuzun birçok imkanından yararlanamazlar.
Eğer zaten üyelik hesabınız bulunuyor ise, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, GİRİŞ yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

ATS HABER ATS - ETS 2 Kamyon Lisanslama Durum Güncellemesi

'ATS Güncel Oyun Haberleri' forumunda İMPaRaToR tarafından 26 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

 1. İMPaRaToR

  İMPaRaToR Onursal Kurucu
  Site Yetkilisi Kurucu

  Katılım:
  15 Eylül 2014
  Mesaj:
  3,281
  Alınan Beğeniler:
  5,994
  Ödül Puanları:
  985
  Merhaba arkadaşlar, SCS Software ATS - ETS 2 Kamyon Lisanslama Durum Güncellemesi adında oldukça önemli bilgi ve gelişmeler içeren bir haber yayınladı! Aktarılan bilgilere göre 3 Şubat Tarihinde Çıkış Yapacak olan American Truck Simulator İlk Sürümü sadece iki kamyon içerecek. Bu kamyonlar arasında Kenworth T 680 ve Peterbilt 579 yerlerini alıyor. SCS Software tarafından yayınlanan ekran görüntüleri ve bloglar sonucunda bütün Hayranlar American Truck Simulator Çıkış Sürümü ile birlikte dört kamyon içermesini bekliyordu ancak ne yazık ki Kamyon Üreticileri‘nden lisans almanın yarış oyunlarından oldukça tecrübeli Otomobil Üreticileri ile karşılarştırıldığında çok daha zor olduğu ekip tarafından belirtiliyor. ATS‘nin İlk Sürümü‘nde yer alacak olan Kenworth T 680 ve Peterbilt 579‘un lisanslanması konusundaki incelikleri dolayısıyla PACCAR Group‘a minnettar olduğunu belirten SCS tahminen oyun çıkışından bir sonraki hafta Kenworth W900 ve Peterbilt 389 araçlarının her zamanki gibi ücretsiz güncellemeler aracılığı ile eklenebileceğininde altını çizerek belirtiyor. SCS Lisans alma probleminin zorluğunu dilimizle “Yumurtamı Tavuktan Tavukmu Yumurtadan” çelişkisi ile muzip bir şekilde açıklıyor. ? Avrupalı hayranlarınıda unutmuyan SCS Software onları mutlu edeceğini düşünerek Euro Truck Simulator 2‘den Renault Range T aracının İlk Teaser Görüntüsü‘nüde beğenilerine sundu. American Truck Simulator‘a Volvo VNL, Freightliner Cascadia ve İnternational LoneStar gibi araçlarında eklenebileceğini umut ederek sizleri daha fazla detay için Türkçe Çevirimiz ile başbaşa bırakıyoruz.

  Türkçe Çeviri:

  American Truck Simulator - Euro Truck Simulator 2 Kamyon Lisanslama Durum Güncellemesi

  American Truck Simulator ilk sürümünün bir parçası olacak nakliye kamyonlarının başlangıç kümesine açıklık getirme konusunda hala size borçluyuz. Son dakikaya kadar bu yazıyı erteleyip, durumu mümkün olduğunca - ve halada olabilir - her zaman değiştirilebilir (ve sadece şuan için daha iyi), ancak en son nerede olduğumuz hakkında net olmamız gerekiyor.

  Geçtiğimiz yıl boyunca, geliştirme içinden birkaç kamyon modeli ekran görüntüsü ve videosu yayınlamamız oldukça fazla oylandı (istendi). Hayranlarımızın, oldukça keskin gözleri var ve bütün detayları not alıyorlar, bu yüzden insanlar doğal olarak o çekimlere dayanarak spekülasyona geliyor.

  Yakın zamana kadar, lansmana (açılışa) en az dört kamyon dahil etmeyi planlıyorduk, ve zaman içinde gösterdiğimiz ekran görüntüleri bu iyimserliği yansıtıyordu. Ne yazık ki, lisans görüşmelerinin sonuçlandırılması ve onay işlemlerini geçmiş tüm araçları alabilmek beklenenden daha uzun sürüyor, ve artık oyundan gösterilen en son toplu resimlerle bu kamyonlardan bazılarını biraz fark etmiş olabilirsiniz.

  Sonuç olarak oyun bu kapıdan dışarı sadece iki kamyon ile gönderilecektir.

  PACCAR grubunun bir tür desteği sayesinde, lansmanın (açılışın) üst çizgi bir parçası olacak Kenworth T 680 ve Peterbilt 579’un varlığını doğrulamaktan mutluyuz.


  PACCAR İnceliği ile Lisanslı Kenworth T 680

  [​IMG]

  PACCAR İnceliği ile Lisanslı Peterbilt 579

  [​IMG]

  Oyun çıktıktan ve medya spotlight (araması) içine aldıktan sonra, bu bize lisans görüşmelerinde çok önemli bir cephanelik aracı olacak - İlgili pazara yönelik başarılı bir oyun (haç işareti). Lisans görüşmeleri genellikle bu probleme benzer; “Tavuk yada yumurta, ilk Hangisi geldi?” (tavukmu yumurtadan, yumurtamı tavuktan?). Çok özel bir alanda lisans alabilmek, sadece bir mağazaya girip tezgahın üzerinden alınarak yapılmıyor. Yarış oyunlarından kapsamlı deneyime sahip olan otomobil üreticilerinin aksine, önde gelen kamyon üreticileri için bu keşfedilmemiş bir bölge. Her zaman şirketin pazarlama/lisans bölümündeki karar vericilere ulaşmak için içeri girmenin bir yolunu bulmamız gerekiyor ve sesimizi fark ettirebilmek kolay değil. Sık sık sadece karşıdaki noktaya çıkma şansı elde etmek yeterli oluyor, ve American Truck Simulator’ı oynanabilir şekilde müşterilerin eline teslim edebilmek, bize çok önemli bir konuşma noktası sağlar.

  Oyun sonunda zaten piyasaya çıktığında, yani büyük kamyon hayranları üzerindeki etkisini kanıtladığımız zaman, kamyon üreticilerinin daha fazla dikkatini çekeceğimizi umuyoruz, onlara katılmanın yararlı olabileceğini fark ettirebilmek, ve hatta belkide bizi paketin gerisinde bıraktılar diye düşündürterek acele etmemiz için baskı bile yaptırabiliriz. Hayranlarımızın sesli desteği ile oyunun ilk versiyonunda eksik olan Avrupalı kamyon üreticilerinin dikkatini oyuna çekmeyi başardığımız zaman, Euro Truck Simulator 2 lansmanıylada (açılışıylada) bu deneyimi yaşamıştık.

  Birkaç çeşitli ek araç konusunda çok iyi ilerlemeye vardık, ve çıkıştan sonraki hafta içinde, oyuna bunları eklemeye başlamak için izin alacağımıza eminiz. Onları tabiki ücretsiz olarak ETS2’de olduğu gibi düzenli oyun güncellemelerinin bir parçası olarak ekleyeceğiz.


  PACCAR İnceliği ile Kenworth W900 Yakında ATS’de Görünecektir

  [​IMG]

  PACCAR İnceliği ile Peterbilt 389 Yakında ATS’de Görünecektir

  [​IMG]

  Şimdi açık bir red zamanı geliyor - metinin bu noktasında aşağıdaki resimlerde göreceğiniz herhangi bir araç ve kamyon markası sadece bilgi amaçlı buradadır, ve belirli herhangi bir zaman dilimi içerisinde oyunda görünür olacağı hakkında herhangi bir garanti teşkil etmez. Biz onları kapıyı aralamaya (açmaya) çalışırken bir deneme olarak hayata geçirdik. Onlardan bazıları zaten görebileceğiniz gibi yeterince gelişmiş aşamada, teknik olarak oyun dünyasına entegre edilmek için hazırlanacak, henüz daha yarı mamuller ve henüz oyun motoru ile entegrasyon için hazır değiller.

  Güzel Bir Kamyon Kuzey Los Angeles’ın Benekli Bir Yerinde

  [​IMG]

  Yiğit Bir Kamyon San Francisco’nun Simgesi Olan Golden Gate Köprüsü Genelinde Sürülürken

  [​IMG]

  Cool Ama Sadece Maya ile Renderlenmiş Başka Bir Yarı Mamul Kamyon

  [​IMG]

  Bu arada, iş yerinde Euro Truck Simulator 2 iyileştirmeleri hala zordur. Bugün Kuzey Amerika’dan bir ton araç gösteriyoruz gibi yaparak, Avrupa’daki hayranlarımıza ihanet ediyormuşuz gibi hissetmek istemiyoruz. Bu yüzden yeni bir kamyonun ETS2’ye girişi için hazırlandığına dair bir teaser görüntüsü bugün onları neşelendirebilir diye düşündük.

  Renault Range T Güney Fransa’nın Benekli Bir Yerinde

  [​IMG]

  English (İngilizce):


  American Truck Simulator - Euro Truck Simulator 2 Truck Licensing Situation Update

  We still owe you clarification on the initial set of trucks shipping as part of the first release of American Truck Simulator. We have been postponing this post until the last minute, as the situation could - and still can - always change (and for the better only now), but we need to be clear at last on where we are.

  Over the past year, we have been publishing quite a lot of screenshots and videos showing several in-development truck models. Our fans have quite sharp eyes and take note of all the details, so people are naturally speculating on what's coming based on those shots.

  Until recently, we were planning to include at least four trucks at launch, and our screenshots shown over time reflected this optimism. Unfortunately, finalizing the licensing talks and getting all the vehicles past the approval clearance is taking longer than anticipated, and you may have noticed some of those trucks no longer showing in the most recent batches of pictures from the game.

  The result is that out of the gate, the game will ship with just two trucks.

  Thanks to kind support of PACCAR group, we are happy to confirm the presence of Kenworth T 680 and Peterbilt 579 as part of the launch line-up.

  Kenworth T 680 licensed courtesy of PACCAR

  Peterbilt 579 licensed courtesy of PACCAR

  After the game is released and gets into media spotlight, we will have a very important tool in our licensing talks arsenal - a successful game (fingers crossed) aimed at the relevant market. Licensing talks are often resembling the "which came first, the chicken or the egg?" problem. To obtain a license in a highly specialized field, you just don't walk into a store and get it over the counter. Unlike car manufacturers who have extensive experience with being featured in racing games, for most truck manufacturers this is all unexplored territory. We always need to find a way inside the company to reach the decision makers at marketing/licensing department, and getting our voice noticed is not easy. Just getting the chance to get out point across is often all it takes, and with American Truck Simulator out in playable form and in the hands of customers, it gives us a crucial talking point.

  When the game is out on the market already at last, when we can prove its impact on trucking fans at large, we hope for more of the truck manufacturers to pay attention, to realize that it's beneficial for them to participate, and perhaps even push us to hurry so that they are not left behind the pack. We have been through this experience with the launch of Euro Truck Simulator 2, when vocal support of our fans managed to bring the game to the attention to European truck manufacturers missing in the initial version of the game.

  We have progressed very well on several additional vehicles, and in the weeks after release, we are confident that will get the clearance to start adding them to the game. We will be adding them for free of course as part of regular game updates, just as is the case with the ETS2.

  Kenworth W900 will appear in ATS soon courtesy of PACCAR

  Peterbilt 389 will appear in ATS soon courtesy of PACCAR

  Now comes the time for an explicit disclaimer - any vehicles and truck brands you will see pictured below this point in text are here only for illustrative purposes, and do not constitute any guarantee that they will be appearing in the game in any particular timeframe. We have implemented them as an experiment when trying to get the door opened. As you can see some of them are already in advanced enough stage to be technically prepared for integration into the game world, yet more are semi-finished and not yet ready for integration with the game engine.

  A beautiful truck spotted somewhere north of Los Angeles

  A valiant truck driven across a landmark Golden Gate Bridge in San Francisco

  A Maya render of another cool but only semi-finished truck

  Meanwhile, we are still hard at work improving Euro Truck Simulator 2. As we are showing a ton of North American vehicles today, we did not want our European fans to feel betrayed. So we thought that a teaser image of a new truck being readied for introduction to ETS2 will cheer them up today.


  Hatırlatma: Çeviri tamamen Simülasyon Merkezi tarafından yapılmış olup asla izinsiz başka bir kaynakta kullanılamaz.

  :sm.net: KALİTE TESADÜF DEĞİLDİR :sm.net:
   
 2. zuhida96

  zuhida96 Kurucu
  Site Yetkilisi Kurucu

  Katılım:
  29 Kasım 2014
  Mesaj:
  4,316
  Alınan Beğeniler:
  2,584
  Ödül Puanları:
  675
  Merakla bekliyoruz...
   
 3. {_KeReM_}

  {_KeReM_} [Silver Üye]
  Silver Üye

  Katılım:
  16 Aralık 2014
  Mesaj:
  333
  Alınan Beğeniler:
  33
  Ödül Puanları:
  65
  Renault T güzel olacak... En kısa sürede çıkar inşallah..
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş