yandex metrica
Duyuruyu Kapat
announcement icon
Türkiyenin Lider Simülasyon Merkezi Forumuna Hoşgeldiniz!

Değerli kullanıcımız; eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, öncelikle Forum Kuralları'nı okumanızı rica ediyoruz. Forumumuzda özgürce bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için lütfen ÜYE olunuz. Üye olmayanlar forumumuzun birçok imkanından yararlanamazlar.
Eğer zaten üyelik hesabınız bulunuyor ise, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, GİRİŞ yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

ETS 2 GÜNCELLEME ETS 2 1.16 Beta 64 Bit Güncellemesi (Steam)

'ETS 2 Oyun Güncellemeleri Bölümü' forumunda İMPaRaToR tarafından 21 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. İMPaRaToR

  İMPaRaToR Onursal Kurucu
  Site Yetkilisi Kurucu

  Katılım:
  15 Eylül 2014
  Mesaj:
  3,281
  Alınan Beğeniler:
  5,994
  Ödül Puanları:
  985
  Merhaba arkadaşlar ETS 2 1.16 Beta 64 Bit Steam güncellemesi yayınlanmıştır. Artık 64 bite geçen scs softwere ayrıntılı olarak bilgi vermektedir. 64 bit oyun sürümü performansa ciddi şekilde etki edecektir. Çeviri tamamen bana aittir. Kesinlikle başka sitelerde kullanılıması yasaktır. Oldukça fazla teknik bilgi veren scs nin bu yazısını çevirmek bizi yordu diyebilirm.
  Oldukça akıcı çevirmeye çalıştık hatamız varsa affınıza sığınıyoruz.
  Yazıda güncellemenin yanı sıra Yeni çıkacak olan Mercedes-Benz Actros Mp4 ve İskandinavya DLC si hakkında gelişmelerde aktarılmıştır. Ayrıntılar aşağıdadır.

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  Türkçe Çeviri:

  Güncelleme Özellikleri:

  - Oyunun 64 bit sürümü artık Steam üzerinden kullanılabilir
  - Büyük tır galerileri oyunun yeni tarzına uyması için güncellendi
  - Yaklaşan resmi 1.16 oyun güncellemesinin arkasında bizim odak noktamız gelecekte gereçekleşek büyük içerik güncellemeleri için hazırlık sağlamak ve motor elemanları değişiklikleri vs. diğer farklı sebepler olduğu bilinmelidir.

  Oyunun 64 bit sürümü Steam üzerinden şu anda beta olarak erişilebilir durumda, yakında bütün kullanıcılar için düzenli bir oyun güncellemesi olarak sunulacak.

  Tam güncelleme notları (görüşleri) Steam tartışmalarından görülebilir.


  Biz bu değişikliklerle ilgili soru - cevap tarzında kısa bir yazı hazırladık :

  64 bit Sürüm, Oyunun Yürütülebilirliğini Nasıl Etkileyecek ?

  64 bit yürütülebilir sürüm altında gerçekleşen teknik değişimin, oyunun nasıl çalıştığı ve ekosistemi üzerinde hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. - Önceden kullanılabildiği gibi sizlerin bütün modifikasyonları (modları) , kamyonları ve giriş yöntemleri çalışacaktır.

  64 bit Neden Yürütülebilirliği Yeniliyor ?

  Bizim oyunun bellek kullanımı, genişleyen oyun dünyası, yeni özellikleri ve oyuncular için sayısız değişiklikleri zamanla artmaktadır. 64 bitle yürütülen oyununun bilgisayarınızda bulunan bütün fiziksel belleğe erişimine ve 32 bit bellek sınırlamalarında olmadığı gibi out - of hafızasına çökme önlemesi için izin verecektir. En modern bilgisayarlar çok daha fazla bellek ile üretiliyor. Genellikle 6-8 GB veya daha fazla ve bu bellek sınırı, 32 bit sistemlerde sadece 4 GB hatta 2 GB olduğunu biliyorsunuz. 32 bit ikili sistem ile kullanım olamazdı. Birkaç yedek Gigs-in belleğin, 32 bit işletim sisteminin desteklememesinden dolayı rölantide olması oyun için bellek açlığına sebep olmaktadır..

  Bu değişimin faydaları nelerdir ?

  Birçok kullanıcı zaten büyük değişiklikler içeren güncellemeleri yükledikten sonra bellek sınırlamaları ile ilgili sorunlar bildirdi - Hafıza ile ilgili sorunlar geçmişte yaşanmış olabilir bunları hafifletmek gerektiğinden yeni yürütülebilirlik (64 bit) kullanımda. Ayrıca bellekte önbelleği fazla kullanan dokular ve 3D varlıklar ile yüklü bir oyunun, uzun oyun oynama süreleri karşısında görüntüsü daha kararlı kalmalıdır .

  Sizlerin isteği şekilde daha fazla belleğe sahip olacak gibi. Ayrıca Harita yapımcıları ve harita editörü içinde pürüzsüz bir deneyim olacak.


  Bende 32 bit işletim sistemi var, bir şekilde 64 bit kullanabilir miyim ?

  Ne yazıkki hayır! 64 bit sürümü sadece 64 bit işletim sisteminde kullanılabilir .Eğer yoğun bir şekilde ETS2 oynamak konusunda ciddi iseniz , bizim bu noktada söyleyeceğimiz şey, 64 bit sürümü için 32 bit işletim sistemi yükseltmeyi düşünmenizdir.

  Bu güncellemeden sonra 32 bit desteklemeyi planlıyor musunuz?

  Evet. Biz aniden desteği bırakmıyacağız , oyunun hem 32 bit hemde 64 bit sürümlerine devam edilecek ve önemli bir süre için senkronize tutulacak. Biz aslında bütün kullanıcılarımızın Euro Truck Simulator 2 keyfinin sürmesi için 32 bit sürümü içinde bellek yönetimini geliştirmeye odaklandık. 1.16 güncellemesi içine birkaç motor değişiklikleri dahil ettik .

  ---------

  Biz önceki güncellemede olduğu gibi 1.16 güncellemesindede galerileri yenilemek ve kamyon galeri yerlerini güncellemeye devam etmenin yanı sıra  küçük harita değişiklikleride yaptık. Unutmayın bu değişiklikler oyunu etkileyebilir, çökme sorunu yaşıyorsanız ilk yüklediğiniz harita modlarını devre dışı bırakmayı deneyin.

  Herkes yeni şeyler seviyor ve bizim hayranlarımız sabırsızlıkla  bu blogda yeni güzelliklerin paylaşılması için bekliyor farkındayız. Kuşkusuz, görünüm artık ETS2 1.16 sürümünde bu noktadan sonra masaya çok getirilmez. Bu güncelleştirme, çoğunlukla yeni teknoloji ve gelecek için geniş çaplı bir stres testi olarak hizmet vermektedir .Bu arada, bizim ETS2 harita ekibi ve araç takımı uzun zamandır beklenen Yeni ' Mercedes- Benz Actros kamyon modelinde katı bir şekikilde ilerlemeye devam ediyorken İskandinavya DLC' sinin de son rötuşları yapılıyor. Harika şeyler yolda! Biz henüz çıkışın hangi tarihte olduğunu tahmin edemiyoruz. , ancak her iki takım da en kısa sürede görevlerini tamamlamak için birbirleri ile yarış içerisinde. Bizim için sadece Euro Truck 2 var, bizler çalışıyoruz ve bunun sadece bir proje olmadığını biliyoruz.


  Orjinal Metin:

  Update highlights:
  64-bit version of the game is now available via Steam launcher
  Large truck dealers have been updated to match the new style of dealerships
  The focus of the upcoming official 1.16 game update is to ship engine changes and other behind the scenes elements in preparation for our big future content updates.

  64-bit version of the game is currently accessible in beta on Steam, it will be available as a regular game update for all users soon.

  Full update notes can be found in Steam discussions.

  We have prepared a short set of questions and answers about this change:

  How will 64-bit executable affect your game?

  64-bit executable is a purely under-the-hood technical change and should have no negative effect on how your game ecosystem works - all your saves, modifications, trucks, and input methods will work just as they used to before.

  Why are you releasing the 64-bit executable?

  Memory footprint of our game has been increasing over time with our expanding game world, new features and countless modifications for the players to choose from. The 64-bit executable will allow the game to access the entire physical memory of your computer and avoid out-of-memory crashes related to 32-bit memory limitations. Most modern PCs these days ship with considerably more memory, often 6-8 GB or more, and this memory could not be used with a 32-bit binary, where the limit was only 4 GB or even 2GB in case of 32-bit systems. The 32-bit game has been essentially starving for memory while several spare Gigs of memory were idling in the operating system.

  What are the benefits of this change?

  Using the new executable should alleviate memory related issues you may have experienced in the past - many users have already reported problems with memory limitations after installing large collections of modifications. Even for a game with no mods installed, with more textures and 3D assets cached in memory, the framerate should stay more stable during long play sessions.

  Map creators will have a smoother experience in the map editor as you'll have way more memory at your disposal.

  I have a 32-bit OS. Can I somehow use the 64-bit executable?

  Unfortunately not - 64-bit executable can only be used on 64-bit operating system. If you are serious about playing ETS2 extensively, we highly recommend you to consider upgrading your 32-bit operating system to 64-bit version at this point.

  Are you planning to keep supporting 32-bit executable after this update?

  Yes. We are are not dropping it suddenly, both 32-bit and 64-bit versions of the game will be maintained and kept in sync for a considerable period of time. We've actually included several engine changes into 1.16 that are focused on improving memory management also for the 32-bit version so that all of our users can enjoy Euro Truck Simulator 2.

  The 1.16 update also features minor map changes as we continue to update truck dealer locations to match the dealership revamp we have shipped in our previous update. Please note that this change may affect game modifications, so if you are experiencing crashes first try disabling any map modifications you have installed.

  Everybody loves new stuff and we are aware that our fans are impatiently waiting for the release of the goodies that we have been covering on this blog. Admittedly, from this point of view ETS2 1.16 doesn't bring much to the table. This update mostly serves as a wide-scale stress-test for the new tech to come. Meanwhile though, our ETS2 mapping team is putting finishing touches to DLC Scandinavia, while the vehicle team is doing solid progress on the long-awaited Mercedes-Benz New Actros truck model. Cool stuff is on the way! We cannot yet predict which will come out first, but both teams are racing each other to finish their task as soon as possible. And that's just Euro Truck 2, and you know that's not the only project we are working on.


  Güncelleme Kurulumu:

  Hatırlatma: Güncellemeyi yükleyebilmek için Euro Truck Simulator 2 oyununun STEAM kütüphanenizde ekli olması gerekmektedir. (Oyununuz Orjinal Olmalı)

  Steam/kütüphane ye girip Euro Truck Simulator 2' ye sağ tıklayın ardından özelliklere kısmına tıklayarak açılan pencereden betalar sekmesine gelerek 1.16 public betayı seçin işlem tamamdır. Otomatik indirilip kurulacaktır.

  [​IMG]

  Oyunu 64 Bit Oynamak İçin:

  Steam/kütüphane ye girip Euro Truck Simulator 2' ye sağ tıklayın ardından ''Play Euro Truck Simulator (64-bit)'' kısmına tıklayarak oyunu 64 bit olarak oynayabilirsiniz

  [​IMG]

  :sm.net:  KALİTE TESADÜF DEĞİLDİR  :sm.net:
   
 2. zuhida96

  zuhida96 Kurucu
  Site Yetkilisi Kurucu

  Katılım:
  29 Kasım 2014
  Mesaj:
  4,316
  Alınan Beğeniler:
  2,584
  Ödül Puanları:
  675
  Bilgilendirme ve çeviri için teşekkürler emeğine sağlık.Yeni sürüm ile gelen özellikler iyi olmuş,özellikle 64 bit sürüm en iyisi olmuş. :)):))

  :sm.net: KALİTE :sm.net:
   
 3. asi385

  asi385 Deneyimsiz Üye
  Kullanıcı

  Katılım:
  5 Ocak 2015
  Mesaj:
  24
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  18
  sa kardes bu 1,16 surumde oyunu guncelleyınce etkınlestırme anahtarı ıstıyormu

  normal bılgısyaara yukleyıp steam sız oynanıyomu
   
 4. beyzaaa

  beyzaaa Deneyimsiz Üye
  Kullanıcı

  Katılım:
  10 Şubat 2015
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  18
  teşekkürler
   
 5. merToktas

  merToktas Çaylak Üye
  Kullanıcı

  Katılım:
  29 Mayıs 2015
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  teşekkğrker
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş