yandex metrica
Duyuruyu Kapat
announcement icon
Türkiyenin Lider Simülasyon Merkezi Forumuna Hoşgeldiniz!

Değerli kullanıcımız; eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, öncelikle Forum Kuralları'nı okumanızı rica ediyoruz. Forumumuzda özgürce bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için lütfen ÜYE olunuz. Üye olmayanlar forumumuzun birçok imkanından yararlanamazlar.
Eğer zaten üyelik hesabınız bulunuyor ise, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, GİRİŞ yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

ETS 2 GÜNCELLEME GPS'i Ayarlayın! ETS 2 1.20 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı

'ETS 2 Oyun Güncellemeleri Bölümü' forumunda İMPaRaToR tarafından 26 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. İMPaRaToR

  İMPaRaToR Onursal Kurucu
  Site Yetkilisi Kurucu

  Katılım:
  15 Eylül 2014
  Mesaj:
  3,281
  Alınan Beğeniler:
  5,947
  Ödül Puanları:
  985
  Merhaba arkadaşlar ETS 2 1.20 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı. Euro Truck Simulator 2 1.20 Açık Beta Güncellemesi ile oyuna birçok yenilik eklendi. Birçok küçük iyileştirme ve düzeltmenin yanı sıra GPS Rota Özelleştirme,  Fotoğraf Spotu, Coğrafi Açıdan Doğru Güneş Pozisyonu gibi büyük yeni özellikler bizleri beklemekte. Daha fazla detay için çevirimize göz atınız lütfen...

  Türkçe Çeviri:

  GPS'i Ayarlayın! 
  ETS 2 1.20 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı.


  Biz Euro Truck Simulator 2 1.20 Açık Beta Güncellemesinin, artık Steam'de mevcut olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

  Her zamanki gibi bir ton küçük iyileştirme ve düzeltme var, bunların blog yazısı altındaki değişim günlüğünde listelendiğini göreceksiniz, ama biz detaylı olarak üç önemli özellik üzerine dikkatinizi çekmek istiyoruz:


  1. GPS ROTA ÖZELLEŞTİRME

  [​IMG]

  Bundan sonra Rota Danışmanı tarafından belirlenen rotayı özelleştirmeniz, yada hiç iş almış gibi kendi rotanızı oluşturmanız mümkün olacak. Rota yapılandırması, harita ekranından gerçekleştirilebilir. Mevcut rotayı değiştirebilirsiniz.

  - 10 Özel yol işaretine kadar eklenebilir;

  - Mevcut güzergah içerisine yol işaretleri eklenebilir;

  - Etkileşimli (İnteraktif) noktalara (Yol İşaretlerine) hareket;

  - Veya rotanın sonunda yol işaretleri eklenebilir.

  Biz şimdi gerçekten; istediğiniz gibi herhangibir rota oluşturabilmenizi, sistemin esnekliğini ve basitliğini takdir etmenizi umuyoruz.


  2. COĞRAFİ AÇIDAN DOĞRU GÜNEŞ POZİSYONU

  [​IMG]

  Bizim iskandinavya topraklarındaki fanlardan bolca geri bildirim aldık. Şimdi Güney Avrupa'da olduğu gibi oyundada aynı gün ışığı ve gece döngüleri var. Ama artık değil! (orjinalde hata var)

  Sorunu çözmek için; beklediğiniz gibi günün belirli bir zamanında belirli bir coğrafi konum için gökyüzünde astronomik olarak güneş pozisyonlarının tam doğru yerde olması amacıyla yeni kodlama yaptık. Aslında eğer herkes bunu arzu etseydi tüm sistem ve sürüş tanımları, şimdi dünya üzerinde herhangi bir konuma bunu ayarlamak için izin vermektedir. Yeni sistemde; günlük döngü, Kuzeye veya Ekvatora yakın olmanıza bağlı olarak, sizde oldukça farklı bir his oluşturur. Biz daha önce kodlamış olduğumuzdan, güneş gökyüzünde, güneyde öğle saatlerinde  yüksek - uygun hızlı gün doğumu ve gün batımına sahip - kuzeye doğru uzamış güneşi, sabah ve akşamları gökyüzünde bir alt eğrisi takip ederken; Ufukta düşük kalmaktadır.
  Fiziki güneş konumuna karşılık gelen hava profilleri ve gökyüzü dokuları ayarlanmak zorunda! (mod yapımcıları dikkat!).


  3. FOTOĞRAF SPOTU

  [​IMG]

  Biz, hergün dili tutulmuş şekilde bize ilham veren içeriklere, World Of Trucks web sitesine yüklenen pek çok fantastik topluluk tarafından oluşturulan ekran görüntülerine bakıyoruz. Biz; bu görüntüleri daha fazla insanın görebilmesi gerektiğini, ve onları sadece sitenin düzenli ziyaretçilerinin olabilmesinin çok cool olduğunu hissettik.

  Biz yeni bir özellik sunuyoruz - "Fotoğraf Spotu". Elle toplanan şeçimlerden elde edilen World Of Trucks görüntüleri şimdi ek yükleme ve açılış ekranları gibi yerlerde oyuna sunulacaktır.Biz şimdi, ilk toplu güncelleme ve yeni gelecek görüntüler ile zaman zaman seçimleri yenilemeyi planlıyoruz. Eğer tam ayrıntılı ve daha derin detaylı olarak resmin orjinal halini görmek istiyorsanız, Fotoğraf Stüdyosu ekranından erişilebilen Fotoğraf Spotu ekranı için geçerli seçime, göz atabilirsiniz.

  Bu özelliğin çalışabilmesi için, oyun başında etkinleştirmek zorunda kalacaksınız. Biz otomatik olarak herkese bunu açmak istemedik, görüntüler (ancak sadece bir kez) bizim sunucudan indirilir ve herkes kendi izni olmaksınızın ağa erişen uygulama ile daha rahat edecektir.


  [​IMG]

  Görüntüler genel olarak World Of Trucks editörün seçimlerinden alınır, ama bu gelecekte seçim için gerekli bir zorunluluk olmayacaktır. Orada büyük bir miktar kaliteli görüntü var olmasına rağmen, hepsi çeşitli nedenlerden dolayı Fotoğraf Spotu içine girmeyebilir. Mesela biz imzalı ve açık lisansa sahip olmayan gerçek markaları oyundan kaçınmamız gerekir. Ayrıca, hatta bazen muhteşem bir görüntü düzgün bileşen ihtiyaçlarından dolayı, yükleme ekranı içine sığmayabilir.

  Kodlama ile orijinal oyun ve FOTOĞRAF SPOTU görüntüleri, yükleme ekranları arasında rastgele seçim için ayarlanmıştır. Bizim yükleme ekranlarında kendi kullanıcılarımızın oluşturdu görüntüleri görmekten keyif alacağımız kadar bu küçük özelliğin sizide keyiflendirmesini umuyoruz.  ETS 2 1.20 Güncellemesi Düzeltme ve İyileştirme Listesi:  - Şehir alanlarında arttırılmış trafik yoğunluğu.

  - ''Village Area'' Köy alanı kuralları eklenerek kentsel alanda trafik yoğunluğunun artmaması izni belirlendi.

  - İngiltere'de olmayan kentsel hız sınırı düzeltildi.

  - Traffic_vehicle_type ve spawn_trailer_count öz niteliği için destek.

  - Aİ kamyonların bir dorse olmadan üreme ihtimali düşürüldü.

  - Plaka tanımları düzeltildi, otobüs ve dorse arasında değişiklik.

  - Aİ Dorse tekerlekleri yere yerleştirilirken doğru tekerlek konumunu kullanılır.

  - Dik tepelerde Aİ araçların arka tekerlekleri yere değmemesi düzeltildi.

  - Bazı durumlarda engelden kaçtıktan sonra,  şeritte yanlış bir şekilde kalan Aİ araçlar düzeltildi.

  - Aİ araçlar yakıt alma sırasında motoru kapatır.

  EDİTÖR

  - Free (Serbest) kamera ters fare özelliğini (respects the c_minvert input constantı) destekler.

  - Yol diyalog tasarımı değiştirildi.

  - Bazı klavye düzenleri ile çalışmayan "grave" tuşu düzeltildi. (örn: Macarca)

  - Nodların (düğümlerin) ve kontrol noktalarının ayrı oturtulması.

  - Editör kısayolu Bezier yaması ile eşleştirildi.

  - Bezier yama kontrol noktaları için geri Rotasyon desteği eklendi.

  - Tablo boyutu kısayolu Alt+tekerlek,  Ctrl+Tekerlek olarak değiştirildi.

  - Haritanın merkezine uzak düğümlerin (nodların) katılımı ile oluşan sorunları çözmek için düğüm (nod) katılma toleransı arttırıldı.

  ARAÇLAR

  - Mercedes Actros 2014: İngiltere varyantı, Geliştirilmiş iç Giderildi hız, Tweaked normal harita, Düzgünleştirilmiş bazı sert kenarları, ShadowCaster tweaks

  - Iveco Hiway: yumuşatılmış korna.

  - DAF XF Euro6: modellerin temizlemesi.

  - Scania Streamline: DRL (gündüz farı).

  - Çimento dökme dorsesinin üzerindeki UV (uv ışınları) düzeltildi.

  - Kiremit dorsesinin eksik tekerlekleri düzeltildi.

  - DAF Euro 6, Man TGX, Scania R, Aİ kamyonlarının köşe optimizasyonları.

  - Volvo: Orjinal silecek açma / kapama sesi, orijinal sinyal sesi orjinal vites hava (gear air) iç sesleri denkleştirme.

  - Mercedes Actros, Renault Premium: dış görünümdeki kol dayama eksikliği giderildi.

  - Tekerleklerin boyutu düzeltildi.

  ÇEŞİTLİ

  - Tekerlekler için oluşturulan parçacıklar kaldırıldı.

  - Ayna çözünürlük ayarı devre dışı değil yüksek kaliteli.

  - Yüksek ve ultra ayarlarda daha uzun ayna mesafesi.

  - WOT (World Of Trucks) Yükleme Ekranı Görüntüsü İndirme özelliğini, el ile etkinleştirme desteği. Tüm görüntüler "Fotoğraf Stüdyosu", "Fotoğraf Spotu" özelliği kullanılarak görülebilir.

  - Fren lambaları pedala ufak dokunmalarda bile etkinleştirilecek.

  - Ters kullanımda (geri gitmede) doğru turbo sesi.

  - Mod yöneticisine arama metni girmek için Steam denetleyici tabanlı klavyeyi kullanmak mümkündür.

  - Yağmurda sürüş sırasında far yakmama suçu raporlaması düzeltildi.

  - Windows XP ile uyumluluk geliştirildi.


  Steam betalar bölümde public_beta'yı bulabilirsiniz. (Steam client -> KÜTÜPHANE -> Euro Truck Simulator 2'ye sağ tıklayın -> Özellikler -> Betalar Sekmesi -> public_beta - 1.20 public beta)

  English (İngilizce):

  Set your GPS's!
  ETS2 Update 1.20 Open Beta
  We are happy to announce that open beta of 1.20 Update of Euro Truck Simulator 2 is now available on Steam.

  There are a ton of minor improvements and fixes included as usual, you can see them listed in the change log at the bottom of the blog post, but let us elaborate on three major features that we would like to bring to your attention:

  1. GPS ROUTE CUSTOMIZATION

  From now on you will be able to customize the route set by the Route Advisor, or create your own route at will if no job had been taken. Route configuration is performed on the map screen. You can modify the existing route by
  adding up to 10 custom waypoints;
  inserting waypoints into existing route;
  interactively moving waypoints;
  or adding waypoints at end of a route.
  We hope that you will appreciate the flexibility and simplicity of the system, as you can really now create any route you desire.

  2. GEOGRAPHICALLY CORRECT SUN POSITION

  We have received plenty of feedback from our fans in Scandinavia territories that we have the same daylight and night periods in the game as in southern Europe. Well, not any more!

  To address the problem, we have written new code that positions the sun at the exact astronomically correct place in the sky as you would expect for the given geographical location at the particular time of day. In fact the definitions driving the whole system allow now to set up any location on the globe if anyone would so desire. The new system produces quite different feel of the day cycle depending on whether you are in the north or closer to the equatorial. The sun is higher on the sky at noon in the south than we had it hard-coded before - with appropriately quicker sunrise and sundown - while in the north the sun is correctly following a lower curve in the sky with prolonged evenings and mornings; lingering low at the horizon. We had to adjust our weather profiles and sky textures to correspond to physical sun location (mod makers beware!).

  3. IMAGE SPOTLIGHT

  We see so many fantastic community-created screenshots on World of Trucks website uploaded every day, with inspiring content that is leaving us speechless. We felt that these images are so cool that more people should see them, not just regular visitors of the site.

  We are introducing a new feature - "Image Spotlight." Hand-picked selection of images from World of Trucks will now be made available to the game as additional loading splash-screens. The first batch is there now, we plan to update and refresh the selection from time to time with newly coming images. You can browse the current selection inside the Image Spotlight screen, accessible from the Photo Studio screen, if you want to drill deeper and see the original image in full detail.

  For this feature to work, you will have to enable it at the game start. We did not want to unleash it at everyone automatically, as the images are downloaded from our server (however just once), and not everybody is comfortable with applications accessing network without their consent.

  In general, the images had been and will be picked from Editor's Pick from World of Trucks, but that's not necessary a must for the selection in the future. Although there's a huge amount of quality images there, not all of them can go into Image Spotlight for various reasons. For example we have to avoid featuring real brands in the game for which we do not have an explicit licence signed. Also, sometimes even a gorgeous image didn't fit into the aspect of the loading screen for proper composition needs.

  The code is set to randomly choose between loading screens of the original game and Image Spotlight images. We hope that you will enjoy this little feature as much as we enjoy seeing user created images in the loading screens ourselves.

  The list of fixes and improvements in ETS2 Update 1.20:

  AI

  Increased traffic density in city areas
  Added 'village area' rule to allow specifying urban area without increased traffic density
  Fixed non-urban speed limit in UK
  Support for spawn_trailer_count attribute of traffic_vehicle_type
  Lower probability of spawning an AI truck without a trailer
  Fixed license plate definitions switched between bus and trailer
  Uses correct wheel position when placing AI trailer wheels on ground
  Fixed rear wheels of AI vehicles not being placed on ground in steep hils
  Fixed vehicles remaining on wrong way lane after avoiding obstacle in some cases
  AI vehicles turn off engine during fueling

  EDITOR

  Free camera supports inverted mouse (respects the c_minvert input constant)
  Changed design of road dialog
  Fixed "grave" key not working with some keyboard layouts (e.g. Hungarian)
  Separate snapping of nodes and control points
  Editor shortcut mapped to bezier patch
  Added support for rotation undo for bezier patch control points
  Increased node joining tolerance to fix problems with joining nodes far away from center of the map
  Grid size shortcut changed from Alt+wheel to Ctrl+wheel

  VEHICLES

  Mercedes Actros 2014: Fixed speedometer in UK variant, Improved interior, Tweaked normal map, Smoothed some hard edges, Shadowcaster tweaks
  Iveco Hiway: Smoother horns
  DAF XF Euro6: Cleanup of the models
  Scania Streamline: DRL
  Fixed UV on bulk cement trailer
  Fixed missing wheels on brick trailer
  Vertex optimizations of AI trucks for DAF Euro6, Man TGX, Scania R
  Volvo: Original sound of blinker on/off, Original sound of wipers, Equalization of gear_air sounds for interior
  Mercedes Actros, Renault Premium: Fixed armrests missing in the exterior view
  Fixed size of wheels

  MISC

  Particles are not generated for lifted wheels
  Mirror resolution setting is not disabled on high quality
  Longer mirror distances on high and ultra settings
  Enabled support for download of additional hand-picked loading screen images from WoTr. All images can be seen using the "Image Spotlight" feature in "Photo Studio".
  Brake lights activate on slightest pedal touch
  Correct turbo sound used on reverse
  It is possible to use Steam controller-based keyboard for entering search text in mod manager
  Fixed reporting of no-lights offense when driving in rain
  Improved compatibility with Windows XP

  You can find the beta in the public_beta branch on Steam. (Steam client -> LIBRARY -> right click on Euro Truck Simulator 2 -> Properties -> Betas tab -> public_beta - 1.20 public beta)


  Hatırlatma: Çeviri tamamen Simülasyon Merkezi tarafından yapılmış olup asla izinsiz başka bir kaynakta kullanılamaz.

  :sm.net: KALİTE TESADÜF DEĞİLDİR :sm.net:
   
 2. zuhida96

  zuhida96 Kurucu
  Site Yetkilisi Kurucu

  Katılım:
  29 Kasım 2014
  Mesaj:
  4,280
  Alınan Beğeniler:
  2,535
  Ödül Puanları:
  675
  Yine etkileyici ve önemli üç özellik eklenmiş.Gerekli güncelleme düzeltmeler yapılmış.SCS' ye teşekkürler.Altuğ sanada başarılı çevirin için teşekkürler.Eline ve emeğine sağlık...
   
 3. {_KeReM_}

  {_KeReM_} [Silver Üye]
  Silver Üye

  Katılım:
  16 Aralık 2014
  Mesaj:
  333
  Alınan Beğeniler:
  32
  Ödül Puanları:
  65
  Bilgilendirme ve çeviri için teşekkürler Altuğ Abi.. Rota belirleme özelliği çok hoşuma gitti benim. Fakat beklediğim bir özellik olan lastik aşınması hala gelmedi. Umarım bir sonraki güncellemede gelir o özellikde...
   
 4. Suat.Basam

  Suat.Basam Cezalı Üye
  Cezalı Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2015
  Mesaj:
  290
  Alınan Beğeniler:
  68
  Ödül Puanları:
  145
  Öncelikle çeviri için teşekkürler Altuğ. Çok güzel iyileştirmeler yapılmış ama yeni bir tır hala gelmemiş. Ben şahsen Renault T Range bekliyordum ama gelen giden yok :) ölçek sıkıntıları olduğunu da düşünüyorum. Normal bir tır ile AI otomobil arasında çok fazla büyüklük farkı yok. Tırlar biraz daha büyümeli bence. Yine söylüyorum yeni tır gelmeli. Ford gelmeli. Benden bu kadar, güncellemenin tadını çıkarın hoşçakalın :)
   
  #4 Suat.Basam, 26 Ağustos 2015
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Ocak 2017
 5. FaLoNeAnqeL

  FaLoNeAnqeL Süper Üye
  Kullanıcı

  Katılım:
  20 Ocak 2015
  Mesaj:
  382
  Alınan Beğeniler:
  32
  Ödül Puanları:
  65
  çeviri için teşekkürler altuğ abi ve bilgilendirme içinde abi 
   
 6. Essence

  Essence Cezalı Üye
  Cezalı Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2015
  Mesaj:
  323
  Alınan Beğeniler:
  21
  Ödül Puanları:
  55
  Bilgilendirme için teşekkürler
   
 7. 2135omer2135

  2135omer2135 Çaylak Üye
  Kullanıcı

  Katılım:
  14 Ocak 2016
  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  18
  Güzel olmuş
   
 8. murad teyyarli

  murad teyyarli Deneyimsiz Üye
  Kullanıcı

  Katılım:
  27 Ocak 2016
  Mesaj:
  17
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  8
  guzel olmus ellerinize saglik
   

Bu Sayfayı Paylaş